Klijuotos medienos skydai – kas tai?

Apie klijuotos medienos skydus

Klijuotos medienos skydai (gamybos procesas -> čia) yra viena iš pagrindinių medžiagų, iš kurios pagaminami stalviršiai, palangės, mediniai laiptai ir kiti interjero gaminiai. Tokie skydai pagaminti iš natūralios medienos masyvo.

Su mediena gamybos procese atliekamos įvairios technologinės operacijos: džiovinimas, supjovimas į lameles, lamelių rūšiavimas pagal šakotumą ir defektus. Tada lamelės suklijuojamos tarpusavyje:
• Į plotį, suformuojant nedygiuotą masyvo klijuotos medienos skydą
• Į ilgį dygiuojant ir tik po to į plotį, formuojant dygiuotą klijuotos medienos skydą.

Dygiuoti skydai pasižymi didesniu atsparumu deformacijai bei lenkimui. Palyginus su masyvo skydais, dygiuoti skydai yra labiau patikimi, nes pluoštų įtampa gretimuose lamelėse yra vienoda, todėl visa struktūra yra stabilesnė. Masyvo klijuoti skydai dažniausiai yra šiek tiek (pušis ir beržas) arba ženkliai (ąžuolas ir uosis) brangesni už dygiuotus. Palyginus su dygiuotais skydais, masyvo skydai turi vienodesnę struktūrą bei spalvų diapazoną. Dygiuoti skydai skirstomi į paslėpto-vertikalaus (baldinio) dygio skydus ir horizontalaus dygio skydus.

Klijuotos medienos skydo privalumai

Po technologinio apdorojimo, medžio masyvas transformuojamas į klijuotą baldinį skydą su pagerintomis eksploatacinėmis savybėmis: padidėja medžiagos atsparumas, atitinkamai, išauga iš jo pagamintų produktų patikimumas ir patvarumas. Natūrali medienos struktūra ir ekologiškumas išsaugomi, nes masyvas yra minimaliai apdorojamas, o gamybos procese vartotojo sveikatos labui naudojami aukštos kokybės klijų mišiniai.
Baldai bei interjero detalės iš medžio, tampa kilniu, ekologišku ir jaukiu akcentu namų interjere. Renkantis medienos rūšį baldų gamybai, dažniausiai atsižvelgiama į įvairius veiksnius: žaliavų spalvą, tekstūrą, dizainą ir mechanines savybes.

Medienos rūšies pasirinkimas

Daugiausia dėmesio skiriant medienos estetikai, dažnai pamirštama, kad ji yra labai kieta, poringa ir atspari drėgmei. Dėl to baldų naudojimo metu gali kilti daug problemų. Jei nuspręsite patys pasigaminti kai kuriuos baldus, turėtumėte žinoti, kad tvirtos ir tankios medienos rūšys yra puikios, tačiau kietos ir sunkiai apdirbamos. Neturint specialių įrankių, tikėtina, kad galėsite sukurti geros kokybės baldus skirtus sodybai iš minkštesnės medienos, pavyzdžiui pušies ar eglės, skydo. Reguliariam naudojimui namuose reikėtų pagalvoti apie tvirtesnę ir kietesnę medieną, kurios apdirbimas dažniausiai reikalauja specialios įrangos, leidžiančios užapvalinti briaunas bei kampus, tiksliai supjauti ir atlikti aukštos kokybės paviršiaus apdirbimą. Tai yra tie procesai, kurie gerą medinį produktą paverčia aukštos kokybės gaminiu ir interjero detale.

Medienos rūšys, naudojamos klijuotiems skydams skirstomos į :
Minkštas: eglė, pušis, alksnis, beržas
Kietas: uosis, ąžuolas, bukas, vyšnia, klevas.

Be kietumo, turėtumėte atkreipti dėmesį į atsparumą drėgmei, nes kieta mediena nebūtinai bus atspari drėgmei. Žinoma, eksploatacinės savybės yra svarbios, tačiau nepamirškite apie dizainą. Bet kuris meistras, visų pirma turėtų nuspręsti dėl baldų apdailos tipo. Tam reikia susipažinti su medienos pavyzdžiais, ištirti struktūrą. Jei meistras domisi busimo produkto struktūra, turėtumėte pasirinkti ąžuolo, uosio, maumedžio arba pušies skydą. Medienos gaminiai iš šių medienos rūšių nereikalauja papildomų aprašymų. Iš karto aišku, kad tai natūralus medis. Jei Jums reikia lygaus vientiso paviršiaus, atkreipkite dėmesį į beržą, klevą, vyšnią arba buką.

Natūralu, kad kietmedžio baldai yra tvirti ir patvarūs, tačiau baldai taip pat gaminami iš minkštesnių rūšių. Kiekviena medienos rūšis pasižymi unikaliomis nepakartojamomis savybėmis. Apsvarstykime medienos rūšis, kurias siūlome savo pirkėjams.

Medienos rūšių aprašymai:

Azuolaspakopa-azuolo-40-300-950

Ąžuolas

Ąžuolo mediena išsiskiria savo tvirtumu, stiprumu, tankiu 720 kg / m3 (svyravimas 540-1040 kg/m3), kietumu ir svoriu. Ąžuolai vidutiniškai gyvena 1000 metų. Kamieno skersmuo gali viršyti 2 m. Kuo didesnis medžio amžius, tuo aukštesnė jo medienos kokybė. Stalių gamybai naudoja medžius, kurie yra nuo 150 iki 200 metų amžiaus. Mūsų protėviai statė ąžuolinės medienos rąstinius šulinius – juose vanduo negesdavo, būdavo šaltas ir švarus. Natūralūs atspalviai būna nuo šviesiai geltonos iki gelsvai rudos spalvos. Kartais gali būti žalios arba pilkos spalvos atspalviai. Ąžuolas turi stambų ir su kita rūšimi nesupainiojamą raštą. Pagal radialinį pjūvį supjautų ąžuolo lentų tekstūra yra labai graži. Ąžuolo mediena yra labai tvirta, sunkiai pjaunama, tačiau lengvai dažoma, džiovinama ir klijuojama. Atspari destrukcijai ir deformacijai, sunkiai skyla. Apdirbant smulkiu skaptavimo peiliuku ąžuolo mediena būna pakankamai trapi, jai reikia kietų ir aštrių įrankių bei atsargumo. Ąžuolo drožyba yra sunki ir reikalauja daug kruopštumo ir jėgų, tačiau rezultatas viršija visus lūkesčius ir atperka vargus. Ši medienos rūšis ypač gerai tinka stambiajai drožybai. Baldinė ąžuolo mediena išsiskiria kietumu, jai būdingas, ilgaamžiškumas ir ilgas tarnavimo laikas. Ąžuolas yra atsparus mikroorganizmams, ir jį galima vadinti viena iš populiariausių medžiagų.

Uosis

Uosis

Uosio medienos vidutinis tankis 750 kg/m3 (esant 12-15 % drėgnumui), svyravimas 570-940 kg/m3.
Uosis – tai kuklus ąžuolo kaimynas, kuris kažkodėl nesulaukė tokio pat populiarumo. Jis nenusileidžia ąžuolui pagal atsparumą, tvirtumą bei rašto įvairovę, ir gerokai lenkia ąžuolą pagal ilgalaikį atsparumą deformacijai ir atsparumą smūgiams. Dėl šių savybių jis idealiai tinka laiptų gamybai, grindų dangai bei kitoms interjero detalėms.
Šiais laikais uosis tampa vis populiaresnis baldų ir parketo gamintojų tarpe. Kalbant apie naudojimo savybes, galima teigti, kad esant standartinei priežiūrai uosis tarnauja labai ilgai ir neatneša jokių staigmenų. Pagal kainos lygi uosio gaminiai eina šiek tiek pigesni už buko ir ąžuolo gaminius.
Uosio mediena, turinti labai gerus fizikinius ir mechaninius rodiklius, sulaukia didžiulės paklausos įvairiose srityse. Iš jos gamina aukštos kokybės drožtinį lukštą, į vidutinio vidutinio bei aukščiausio segmento pirkėjus orientuotus baldus, laiptus, parketą, langus, sportinius bei kovinius lankus, sporto inventorių.

Beržas

Beržas

Beržo medienos vidutinis tankis yra 650 kg / m3, o tankio svyravimas sudaro 510-770 kg/m3.
Paprastai beržas yra labiausiai prieinama medienos žaliava, nes beržynai yra labai paplitę. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad beržas pagal savo savybes yra labai panašus į gerokai brangesnį buką. Beržo medienos gaminiai puikiai susiklijuoja, yra lengvai dažomi ir poliruojami, o tai yra svarbu pasirenkant apdailos medžiagą ir jos spalvą. Beržo mediena yra labai gražiai tonuojama, o tai atveria dar platesnes dizaino ir dekoro galimybes. Iš trūkumų verta paminėti beržo pažeidžiamumą mikroorganizmais. Labai įdomi yra Karelijos beržo tekstūra. Dėl savo struktūros, kartais ji atrodo marga kaip marmuras, o kartais turi visiškai kitokį, unikalų raštą. Beržo mediena yra balta su gelsvu arba rausvu atspalviu. Metiniai sluoksniai beveik nepastebimi. Beržas pagrinde naudojamas faneros ir medinių baldų, įrankių, aksesuarų, tekintų gaminių, o taip pat lukšto gamybai.

Maumedis

Vidutinis Sibiro maumedžio tankis (esant drėgniui 12-16 %) yra 590 kg/m3 (svyravimas 440-830 kg / m3). Maumedis yra pušinių šeimos, viena iš labiausiai paplitusių spygliuočių medžių genčių. Tai vienintelė spygliuočių rūšis, kuri žiemą numeta spyglius. Maumedžio mediena, lyginant su ąžuolo, pasižymi didesniu atsparumu mechaniniam poveikiui. Be ypatingo tvirtumo ir atsparumo atmosferos poveikiui, maumedžiui taip pat yra būdinga gražios spalvos ir struktūra.

Turint aukštas fizikines ir mechanines savybes, maumedžio apdorojimo procesas yra labai specifinis. Maumedis sunkiau apdirbamas naudojant įprastus įrankius, nes obliavimo bei pjovimo peiliai ir šlifavimo įrankiai greitai pasidengia sakais. Ilgalaikis vandens poveikis leidžia pastebimai padidinti medienos kietumą. Produktų ar konstrukcijų iš maumedžio kaina yra didesnė už pušies kainą, tačiau produktai yra nepalyginamai ilgaamžiškesni. Neįprastai kieti medienos produktai iš maumedžio yra labai naudingi žmonių sveikatai, nes juose yra biologiškai aktyvių junginių, įskaitant bioflavonoidus, kurie iš aplinkos pašalina laisvuosius radikalus. Iš tokių produktų išsiskiria fitoncidai, kurie stabdo peršalimo ir virusinių ligų atsiradimą. Maumedžio mediena turi apie 12 skirtingų atspalvių gamą, ji dažnai naudojama ne tik baldų gamybai, bet ir kaip apdailos medžiaga.

Klijuotas pušies skydas

Pušis

Pušies medienos vidutinis tankis (12-16 % drėgnio) yra 520 kg / m3, svyravimas 310-710 KG/m3.
Pušis gyvena iki 600 metų, ir pasiekia 30-40 m aukštį. Pušies mediena yra dervinga, mažai elastinga. Atsižvelgiant į medžio augimo sąlygas, medienos tankis ir savitasis svoris gali skirtis. Pušis yra minkšta ir lengvai apdorojama, džiūdama mažai trūkinėja. Dėl savo gražios spalvos ir ryškios tekstūros, jis plačiai naudojamas stalių gamyboje, meno raižinių ir tekintų gaminių gamyboje. Palyginus su kietmedžiu, pušies baldai yra lengviau subraižomi ar kitaip mechaniškai pažeidžiami. Nepaisant to, pušis yra paklausi baldų gamyboje. Pušis yra atspari mikroorganizmams, drėgmei bei temperatūros pokyčiams. Baldai iš pušies skydų turi malonų ir neįkyrų sakų aromatą. Jūsų patogumui kataloge pušinius skydus suskirstėme į atskiras grupes (su šakomis/be šakų/dygiuoti pušies skydai)

Eglė

Eglė

Vidutinis eglės medienos tankis (esant 12-16 % drėgniui) – 445 kg / m3 (svyravimas 350-600 kg/m3).
Eglė gyvena 250-300 metų. Mediena yra baltos spalvos, švelniai gelsvo atspalvio, šiek tiek dervinga. Eglė priklauso mažo tankio medienos rūšims. Jos atsparumo savybės šiek tiek prastesnė už pušies. Lenkimo koeficientas šiek tiek didesnis nei pušies medienos. Mediena yra minkšta, lengva, dažniausiai naudojama kaip statybinė medžiaga (lentos, tašai), smulkiems amatams, dekoratyviniams lauko-sodo baldams bei elementams , o taip pat kompozitiniams medienos gaminiams: OSB, MDF ir faneros plokštėms gaminti. Chemijos pramonėje iš eglės medienos gaminama celiuliozė, popierius, kartonas.

Klijuotų medienos skydų sandėliavimas ir naudojimas. Meistrų patarimai:

• Naudokite pagrįsto (ne didžiulio) dydžio klijuotus medienos skydus.
• Darbiniams paviršiams (laiptai, stalo paviršiai) naudokite matinį laką.
• Praėjus vieneriems metams po gaminio sumontavimo (laiptai, virtuvės komplektas) būtinai patikrinkite konstrukciją ir, jei reikia, atlikite remontą.
• Klijuotas baldinis skydas, prieš pradedant gaminiui gaminti, turi būti laikomas iki 14 dienų patalpoje, kurioje bus atliekamas surinkimas. Tai leis medienos drėgniui susilyginti su kambaryje esančiu drėgmės kiekiu.
• Apsaugokit medienos gaminius nuo didelių drėgmės ir temperatūros svyravimų. Visi betonavimo, tinkavimo, dažymo darbai turėtų būti užbaigti prieš montuojant medieną.
• Kad klijuoti medienos skydai būtų gerai apsaugoti, jie turėtų būti laikomi sausoje, gerai vėdinamoje vietoje. Skydai turi būti išdėstyti horizontaliai ant trijų arba daugiau skersai padėtų tarpinių.
• Oro temperatūra patalpoje gali svyruoti ne daugiau kaip nuo 10 iki 25 laipsnių, o drėgnumas turėtų būti 40-60 proc.
• Šildymo prietaisai neturėtų būti šalia skydų
• Planuojant ilgą skydų sandėliavimą torcuotas briaunas rekomenduojama padengti laku arba vašku.

 

MŪSŲ KLIJUOTŲ MEDIENOS SKYDŲ ->>> KATALOGAS