Profesionalūs terasos montavimo patarimai

Terasos pamatai

Ruošiantis  terasos montavimui, labai svarbus aspektas yra pagrindas (aikštelės betonavimas, juostiniai pamatai, pamatų poliai ir pan.), svarbu įsitikinti, kad ant paviršiaus ir po terasa nesikauptų vanduo, o atsiradusi drėgmė kuo greičiau išgaruotų. Tai galima pasiekti įrengiant terasos pagrindą su nedideliu nuolydžiu nuo 2 iki 5%. Pačios terasos lentos turėtų būti sumontuotos be nuolydžio, tam lages galima išlyginti naudojant reguliuojamas atramas arba gumines tarpines.

Guminės tarpinės ir juostelės tarnauja kaip medienos konstruktyvo apsauga, atskiriant medinę konstrukciją nuo terasos pagrindo. Su jų pagalba galėsite išvengti tiesioginio medienos sąlyčio su betoniniu pagrindu. Tai ženkliai prailgina medinio karkaso rėmo, o kartu ir visos terasos, ilgaamžiškumą bei tarnavimo laiką.

Jei terasos pagrindas yra netolygus arba turi didelį nuolydį, vadinamosios reguliuojamos kojos (atramos) padės išlyginti grindų lygį. Tai yra plastikinės arba metalinės atramos, kurių aukštis reguliuojamas sriegio pagalba.

Terasos įrengimas – montavimas. Darbų etapai bei profesionalo patarimai.

Lagių montavimas

Įrengiant medinę terasą – jaukią vietelę prie namo, terasos grindų lentos jokiais būdais negali turėti tiesioginio sąlyčio su betonu ar gruntu. Dėl to konstrukcijoje yra būtinos lagės, kurios sudaro tarpą tarp terasos pagrindo bei terasinių lentų. Būtent šis tarpas leidžia medienai ventiliuotis ir išgaruoti po lentomis dėl kritulių atsiradusiai drėgmei. Kiekvienai medienos rūšiai, iš kurios yra pagamintos terasos lentos, turi būti parenkamos atitinkamos medienos lagės. Pagrindinė taisyklė: lagėms naudojamos medienos tankis turi būti panašus, kaip ir terasos lentų.

Tam, kad būtų užtikrinta pakankama oro cirkuliacija ir medienos ventiliacija po terasa, dažniausiai rekomenduojamas 45-70mm lagių aukštis. Atstumas tarp lagių neturi viršyti terasos lentos storio padauginto iš 20 (PVZ. lentos yra 28×120, tada maksimalus tarpas tarp lagių t.b. 28*20=560mm), tai užtikrins grindų stabilumą, jos nelinguos nuo vaikščiojimo ir neleis lentoms deformuotis.

Lagiu montavimas

Tvirtinimas

Terasos grindys gali būti montuojamos su matomomis (atviromis) arba paslėptomis (nematomomis) tvirtinimo detalėmis. Pirmu atveju, terasos lenta prie lagės turi būti pritvirtinta bent dvejais medsraigčiais. Medsraigčio ilgis turi dvigubai viršyti terasos lentos storį (28mm storio lentai prisukti turi būti naudojamas ne trumpesnis kaip 56 mm ilgio medsraigtis). Maumedžio terasai naudokite tik nerūdijančio plieno medsraigčius. Impregnuotos pušies terasai galima naudoti C4 antikorozinę apsaugą turinčius medsraigčius. Nors didžioji dalis terasos medsraigčių dabar turi papildomą sriegį galvutėje, mes rekomenduojame lentose pragręžti skyles medsraigčiams, kad išvengti galimų įtrukimų lentose (tas yra labai aktualu didesnio tankio medienos rūšims).

Prisukant lentas būtina nepamiršti apie tarpus tarp jų. Jie reikalingi terasos lentų bei karkaso ventiliacijai bei medienos judėjimo kompensacijai. Tarpų dydis priklauso nuo naudojamos medienos tankio bei drėgnio, lentos pločio ir metų laiko (standartinis tarpas yra 5-7 mm, montuojant „šlapiuoju“ metų laiku tarpai paliekami mažesni nei montuojant vasarą; montuojant platesnes lentas reikėtų turėti omenyje, kad jos „vaikšto“ labiau nei siauros).

Natūralios medienos savybės:

Mediena yra natūrali anizotropinė medžiaga, todėl kai kurios jos savybės nėra defektai, kaip dažnai gali atrodyti. Pavyzdžiui:

• paviršiaus išblukimas ir patamsėjimas
• spalvų įvairovės atsiradimas
• Metinių žiedų išsisluoksniavimas ir smulkių įtrūkimų atsiradimas
• terasos lentų deformacija atsiradusi dėl prasto/netinkamo tvirtinimo
• dervos (sakų) kišenių atsidarymas, pavyzdžiui, pušies ar maumedžio medienoje

Daugiau apie medienos pasirinkimą nuo 06:15

Medžiagų sąrašas (1 м2)

Medžiagos kiekis buvo paskaičiuotos įrengti 1 kv. m terasos iš 120 mm pločio terasinių lentų. Medžiagų kiekis yra apytikslis, tikslus medžiagų kiekis priklauso nuo konkrečių terasos matmenų.

Terasinė lenta 8 m.
Medsraigčiai 40 vnt.
Lagės 2,5 m

MŪSŲ TERASINIŲ LENTŲ KATALOGAS

1 Comment